Bette Westera
Ben je leerkracht en/of (volwassen) kinderboekenliefhebber? Kom naar het Kinderboekencafé in Bibliotheek Gouda! Geregeld komen daar kinderboekenauteurs, illustratoren en andere inspirators vertellen over hun werk, en is er ruimte om tips en ideeën met elkaar te delen.
Op donderdagavond 28 januari komt Bette Westera naar de Chocoladefabriek. Bette heeft al bijna 150 kinderboeken geschreven, waaronder bekroonde poëziebundels over grote thema’s als echtscheiding en de dood. Ze schrijft versjes en gedichten, fictie en non-fictie, prentenboeken en langere verhalen, voor peuters, voor kinderen in de basisschoolleeftijd en voor volwassenen die graag kinderboeken lezen.
Daarnaast vertaalt Bette prentenboeken – vaak op rijm – uit het Engels, Duits, Noors, Zweeds en Deens.
Bette’s gedichten worden wel eens vergeleken met die van Annie M.G. Schmidt. Haar inspiratiebronnen zijn alle gewone en ongewone dingen die een rol kunnen spelen in het leven van een kind.
De ontvangst is vanaf 19.15 uur en het programma begint om 19.30 uur. Het Kinderboekencafé vindt plaats in de Steenlandzaal van de Chocoladefabriek aan Klein Amerika 20 in Gouda.
Deelname is gratis, wel graag van tevoren aanmelden, via de site van Bibliotheek Gouda.
Het Kinderboekencafé wordt georganiseerd door Bibliotheek Gouda, Brede School Gouda, Cultuureducatiegroep, Cultuurhuis Garenspinnerij – De Kunstmachine en wordt (mede) mogelijk gemaakt door het Fonds voor Cultuurparticipatie.

